Prosvjedi potpore Borisu Mikšiću
 
 

Boris Mikšić sa suprugom Ines čestitao Fordu na jubileju

"Svoju predsjedničku kampanju sam otpeljao u Ford Mustangu!"

Boris Mikšić, vlasnik Cortec® korporacije, vodećeg svjetskog proizvođača ekoloških sredstava zaštite od korozije i bivši predsjednički kandidat, sa svojom suprugom Ines čestitao je Fordu na jubileju. Ovaj bračni par strastveni su kolekcionari klasičnih automobila, a Mustang iz 1973 je jedan od njihovih favorita. Prošloga je tjedna s proizvodne vrpce tvornice u predgrađu Detroita sišao jubilarni primjerak legendarnog Forda Mustang, ikone i simbola Amerike. Proizvedeno je nevjerojatnih deset milijuna vozila. Taj je automobil proslavljen u mnogim filmovima i pjesmama, prepoznat u svijetu kao izvozna ikona američke kulture. No Mustang je postao ikona od samog početka, uglavnom zahvaljujući sjajnom marketingu i promociji

"Naš Mustang je klasični američki automobil. Pronašao sam ga u jednoj šupi u Belom Manastiru, nije bio u voznom stanju i imao je – njemačke dokumente. Servisiran je u Zagrebu i zadržani su originalni amblemi mustanga i motor za utrke." U Belom se nalazi naša tvornica biorazgradivih folija a tamo sam i kupio farmu", kaže ovaj uspješni hrvatsko-američki poduzetnik. "Sasvim slučajno, auto je proizveden iste godine kada sam prodao svoj Citroen 2CV da platim za naš put do Mallnitza u potrazi za američkim snom."

U svom Mustangu sam proputovao cijelu Hrvatsku za vrijeme predsjedničkih kampanja. Susretao sam s ljudima diljem zemlje koji su vjerovali u promjenu i u bolju Hrvatsku sto mi je davalo snage za dalje. Zajednički cilj su nam bile temeljite promjene u gospodarstvu da bi naša Hrvatska bila ono za sto ima i prepozicije - raj Europe. Tada nismo uspjeli u političkom kontekstu ali ja taj san živim i dalje i od svoje domovine ne odustajem. Moja tvornica u Baranji izvozi ekološke proizvode za zaštitu od korozije diljem svijeta. Svake godine bilježimo rast prodaje a koliko sam zadovoljan poslovanjem govori i činjenica da ćemo za manje od dva mjeseca prerezati vrpcu nove tvornice. Nadam se da će nam se tom prilikom pridružiti i naša Predsjednica , Kolinda Grabar Kitarović. U planu mi je dalje širenje u Hrvatskoj. Imamo odličan tim koje raste i neizmjerno sam ponosan sto smo primjer uspješne poduzetničke priče u Hrvatskoj, naročito u Baranji.

objavljeno: 17/08/2018 10:23:38    Priloženi dokumenti uz tekst >>


 


 
 


Linkovi


YouTube - Kako ubiti Borisa Mikšića
Kako ubiti Borisa Mikšića 1/4
Kako ubiti Borisa Mikšića 2/4
Kako ubiti Borisa Mikšića 3/4
Kako ubiti Borisa Mikšića 4/4


YouTube
Osnivanje Eko klastera Osnivanje Eko klastera
Jajanov dnevnik, svibanj 2011

Moris Bikšić
Moris (Boris Mikšić)



Pljačka stoljeća, dokumentarni film


DOME SLATKI DOME
Grb obitelji Mikšić koja potječe iz okolice Lukavca u Turopolju (cca 1237. godine)


Video galerija
Redwing Rd Paradise Valley
Redwing Rd Paradise Valley, 19.01.2026.
Merry Christmas
Merry Christmas, 29.12.2025.
EcoCortec
EcoCortec, 04.06.2024.


Ugovor s Hrvatskom
Ugovor s Hrvatskom - Boris Mikšić


Američki san dečka s Trešnjevke


Ove izbore ipak je obilježio Boris Mikšić. Dečko s Trešnjevke koji je vlastitim novcem financirao kampanju, gospodarstveniku bez podrške političkih stranaka, drugi krug pobjegao je u posljednji trenutak. Iza sebe je ostavio iskusnu političarku Đurđu Adlešić, HSP-ovu uzdanicu Slavena Leticu, Tuđmanova maga Ivića Pašalića. Građani su nagradili to što je kampanju financirao vlastitim novcem. Njegov uspjeh jasna je i jaka poruka hrvatskih građana političarima - da im sve manje vjeruju. Klasična politička pljuska.
Večernji list, 04. siječnja 2005.



Hrvatski san dečka s Trešnjevke




Boris Miksic knjiga pjesama





Izborni program
Program


Poslušajte novu pjesmu Vladimira Miklera, "Hrvatski san" posvećenu Borisu
"Hrvatski san"


Borisova promidžbena poruka:
Windows Media Video (WMV)


Spot snimili Splićani u čast Borisu prilikom njegova posjeta Splitu 19. -21. rujna 2004. godine
"Za Borisa!"


Plaćeno vlastitim sredstvima Borisa Mikšića